Dlaczego lubimy sauny podczerwieni? Jakie mają cechy?

Dlaczego lubimy sauny podczerwieni?

Jak pracuję – obsługa – zakup, budowa sauny
14 lipca 2015
Wnętrze sauny - ilustracja do tekstu zalety sauny
Dlaczego warto pójść do sauny – zalety sauny
22 lipca 2015
Foto sauny podczerwieni PLH

Gotowa kabina infrared

Przygodę z saunami infrared (sauny podczerwieni) zaczęliśmy pod wpływem naszych kolegów z Niemiec ok. 2007 roku. Oni już od dawna sprzedawali urządzenia amerykańskiego koncernu PLH pod marką HealthMate oraz pod własną marką DailySun.

Wybór producenta był dość oczywisty – PLH. Uzasadnienie?

  • elementy grzejne z opatentowanych stopów magnezu (by osiągnąć precyzyjną długość fali),
  • lampy do koloroterapii,
  • system aromaterapii,
  • wysokiej klasy sprzęt audio.
  • wszystkie modele wykonane są z pachnącej żywicą środkowej części pnia cedru kanadyjskiego – jednego z najszlachetniejszych gatunków drewna.

W kabinie IR nie występuje uciążliwe zjawisko gorącego powietrza, typowe dla saun; ponadto jest znacznie łatwiejsza w obsłudze – nagrzewa się o wiele szybciej a Ty wejść możesz do niej nawet na kilka minut w ubraniu – np. na rozgrzewkę przed treningiem.

Tak przyjazna temperatura sprawia też, że użytkowanie sauny podczerwieni nie jest wyczerpujące dla Twojego organizmu, a dla Ciebie jest chwilą prawdziwej przyjemności – jak wygrzewanie się w słońcu na tropikalnej plaży.

 

Słońce w Twoim domu …

Kabina cieplna Infrared (IR), podobnie jak sauna tradycyjna, wykorzystuje ciepło, a taki seans cieplny, to oddziaływanie ciepłem, czyli regeneracja tkanek oraz oczyszczanie organizmu z produktów przemiany materii i innych toksyn.

…każdego dnia …

Zimne, deszczowe lato, przenikliwy jesienny wiatr, czy mroźne styczniowe wieczory … niezależnie od pogody, ciepło jest zawsze pod ręką.  

… bezpiecznie …

Stosowany zakres podczerwieni (ciepła) jest tak bezpieczny, że promienniki ciepła są wykorzystywane do dogrzewania wcześniaków w niektórych typach inkubatorów. Typowy zakres 30-60 °C jest stosunkowo bezpieczny dla układu sercowo-naczyniowego, więc codzienna kąpiel cieplna jest  możliwa niezależnie od wieku i stanu zdrowia. I to bez szkodliwego promieniowania UV.

… ekonomicznie …

Sauny podczerwieni nagrzewają się szybko, więc w kilkanaście minut urządzenie  jest gotowe do użycia i zużywa nie więcej prądu niż suszarka czy żelazko. 

…komfortowo…

Podczerwień ogrzewa bezpośrednio ciało wnikając na kilka centymetrów w głąb, a jednocześnie nie rozgrzewa powietrza, dzięki czemu seans jest komfortowy i przyjemny. A sama kabina wygląda świetnie np. w sypialni, czy nawet w salonie.

…luksusowo…

Najszlachetniejsze drewno i najdoskonalsze podzespoły, to elegancja, piękno, zdrowie, klimat i niezawodność.