Wycena sauny - jak się do tego zabrać

Wycena sauny – Co potrzebne, by oszacować koszt sauny

Sauna parowa? Parowo-ziołowa?
15 grudnia 2015
wycena sauny - ilustracja

Sauna wykonana na wymiar to przede wszystkim sauna dopasowana do istniejącego pomieszczenia i do potrzeb użytkowników.

Aby rzeczowo oszacować koszty muszę przede wszystkim wiedzieć:

  • jak duża będzie sauna.

Na ten czynnik mają wpływ Twoje potrzeby, miejsce jakim dysponujemy oraz rodzaj sauny (sauna IR na ogół jest mniejsza niż fińska). Jeśli jesteś zainteresowany np. sauną suchą/fińska dla 2 osób, idealny gabaryt to 200×160 [cm], co nie znaczy że nie można wykonać sauny fińskiej w rozmiarze 150×150 [cm].

W związku z powyższym należy zmierzyć miejsce które zamierzasz przeznaczyć na saunę i podać pomiar w formularzu. Jeśli miejsce jest nieograniczone lub niemal nieograniczone, wystarczy dla ilu osób będzie przeznaczona sauna, a ja na tej podstawie zaproponuję komfortową propozycję.

  • Jeszcze lepszym rozwiązaniem niż podanie wymiaru, będzie schematyczny, odręczny rysunek pomieszczenia z zaznaczeniem wymiarów, otworów drzwiowych, okien itp. Jeśli pomieszczenie jest wyjątkowo skomplikowane pomocne będzie również zdjęcie.

Pliki można załączyć do formularza, poprzez kliknięcie „dodaj plik”

  • Ściany zewnętrze sauny można wykończyć boazerią, ale nie trzeba.

Jeśli sauna dostawiona będzie do rogu pomieszczenia, widoczne będą tylko dwie ściany i w ów czas w formularzu, przy pytaniu o ilość ścian zewnętrznych wykończonych boazerią należy wpisać 2. Jeśli jednak posiadasz pomieszczenie które w całość zostanie zabudowane sauną, ilość ścian zewnętrznych wykończonych boazerią wynosi 0.

Istnieją inne możliwość wykończenia ścian zewnętrznych np. ceramiką, w ów czas nasza ekipa zewnętrzne ściany wykańcza płytą karton­gips i w takim przypadku ilość ścian zewnętrznych wykończonych boazerią również wynosi 0.

  • Ponieważ moja oferta to kompleksowa wycena zawierająca, wykonanie, transport, montaż i uruchomienie, proszę również o podanie miejsca inwestycji, to pozwoli na oszacowanie kosztów transportu.

Zapraszam zatem do wypełnienia szczegółowego formularza dotyczącego saun i kabin na wymiar.