Saunamajster - Sauny InfraRED

Saunamajster

Butelki sauna alkohol
Alkohol a sauna – czy warto ryzykować?
13 listopada 2015
Budowa sauny - zdjęcie w trakcie
Budowa sauny
7 grudnia 2015
saunamajster - saunamistrz - szkic

Saunamajster czyli cuda w saunie 🙂

 Saunowanie z biegiem lat staje się coraz bardziej popularne w Polsce wraz z popularnością sauny pojawił się względnie nowy zawód: saunamajster lub jak kto woli saunamistrz.
Jak wiadomo, seans w saunie to relaks dla ciała i umysłu, nie mniej jednak siedzenie lub leżenie w gorącym pomieszczeniu i przysłowiowe „patrzenie w sufit” może być nieco nudne, dlatego dla najwybredniejszych polecam seanse z saunamajstrem!

Co robi?

Głównym zadaniem saunamistrza jest rozprowadzanie gorącego powietrza w pomieszczeniu sauny za pomocą ręcznika. Dodatkowo mistrz zapewnia różnorodne atrakcje zwane rytuałami. Najczęściej rytuały związane są z rożnego rodzaju aromaterapia i… muzykoterapia 🙂

Przykłady rytuałów

Saunamistrz wchodzi do pomieszczenia sauny z cebrem pełnym wody w której znajduje się olejek aromatyczny, następnie polewa kamienie zapachowa woda i za pomocą ręcznika rozprowadza powstała parę. Zazwyczaj taki seans łączy się również z majestatycznym tańcem saunamistrza z… ręcznikiem w rytm muzyki. By uwierzyć jakie cuda można wyczyniać ze zwykłym ręcznikiem, trzeba zobaczyć to na własne oczy, do czego serdecznie zachęcam!! 🙂
Kolejnym ciekawym rytuałem z jakim możecie spotkać się podczas seansu z saunamistrzem, jest rytuał związany z podawaniem zmrożonych owoców np. pomarańczy.

Edukacja, edukacja

Zadaniem saunamistrza jest również edukowanie i promowanie poprawnego saunowania, z czym niestety w Polsce nie jest najlepiej. Często ludzie z sauny korzystają w kostiumach kąpielowych, co z punktu widzenia zdrowotnego nie jest wskazane.
W związku z powyższym sauna mistrz nazywany jest również „gospodarzem nagości” 😉
W Polsce organizowane są nawet mistrzostwa saunamistrzów, gdzie najlepsi specjaliści z kraju demonstrują swoje umiejętności.

Podoba Ci się?

Mimo ze saunamistrz to świetny zawód, związany z rozrywka i przyjemnościami, warto tez wspomnieć o jego negatywnych aspektach. Jak wiadomo saunowanie jest zdrowe, hartuje organizm, pomaga utrzymać skore w dobrej kondycji, natomiast z częstotliwością saunowanie nie należy przesadzać. Saunamajster z sauny korzysta zdecydowanie częściej, niż jest to zalecane, w związku z czym z tego zawodu powinny zrezygnować osoby borykające się z problemami z sercem, nadciśnieniem tętniczym, jaskra, astmą itp.

Podsumowanie

Następnym razem, planując wizytę w spa, koniecznie wybierzcie obiekt w którym będziecie mogli na żywo przekonać się jak ciekawy może być seans z saunamajstrem! 😀
I, oczywiście, podzielcie się wrażeniami!