Przegląd pieców kombi do saun. Szukasz pieca? Zobacz

Przegląd pieców kombi do sauny

Ilustracja do piece kombi - piec Harvia
Piece KOMBI (piece combi) w saunach
29 lipca 2015
Butelki sauna alkohol
Alkohol a sauna – czy warto ryzykować?
13 listopada 2015
przeglad-piecow-kombi-ilustracja

Kombi? W saunie? Co to takiego?

Ano bo KOMBInujemy 🙂 Czyli chcielibyśmy mieć i saunę i łaźnię parową… Więcej o tym w poprzednim wpisie o piecach kombi, do którego przeczytania zachęcam.

Typy pieców kombi

Na rynku można spotkać piece 2-funkcyjne:

 • ze zbiornikami na wodę (najczęściej 5l)
 • piece na stałe podłączone do bieżącej wody.

Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie rzadziej spotykane, ze względu na konieczność podłączenia hydrauliki na stałe i częstą awaryjność.

Przegląd pieców kombi najczęściej stosowanych na polskim rynku

 1. TYLO Sense Combi w komplecie ze sterownikiem TYLO H2.
  Piece tego szwedzkiego producenta charakteryzują się najwyższą jakością i precyzją wykonania. Sense Combi wyposażony jest w 5l zbiornik na wodę oraz miejsce na zioła i olejki zapachowe. Producent w komplecie proponuje sterownik H2 charakteryzujący się nowoczesnym, eleganckim wyglądem. Jedną z cech Tylo Sense Combi jest obudowa Thermosafe, która zapewnia niską temperaturę na zewnątrz pieca – rozwiązanie bardzo praktyczne w niedużych saunach, gdyż zbędna jest drewniana obudowa zabezpieczająca nas przed poparzeniem.
  Zdecydowanym atutem jest 5-letnia gwarancja producenta, nie jak w przypadku innych pieców 2-letnia.
  W ofercie Tylo znajdziemy dwie moce modelu Sense Combi: 6,6 kW i 8 kWUwaga: Piece Tylo są zgodne tylko z oryginalnymi sterownikami Tylo.
 2. HARVIA TopClass Combi.
  Fiński producent pieców Harvia jest jednym z bardziej popularnych na rynku.
  Model TopClass to z kolei najczęściej wybierany model Harvii do saun domowych. Top Class to rozsądny wybór – jakość w pełni adekwatna do ceny.
  Piec, podobnie jak Tylo Sense, wyposażony jest w 5l zbiornik na wodę, pojemnik na esencje aromatyczne oraz ruszt na zioła.
  Polecany sterownik do tego modelu to Harvia Griffin CG170C. Natomiast każdy inny sterownik przeznaczony do pieców 2-funkcyjnych, zgodny mocą z piecem, będzie odpowiedni.
  Model TopClass Combi występuje w wersjach: 5,6,8 i 9 kW
 3. EOS Bi-O Thermat
  Eos to niemiecka marka konkurująca z fińską Harvią.
  Bi-O Thermat to rozwiązanie względnie ekonomiczne. Charakteryzuje się zbiornikiem (5l) umieszczonym z boku pieca, a więc gabarytowo piec jest szerszy ale płytszy niż inne rozwiązania. Niestety, producent nie przewidział miejsca na olejki zapachowe, zioła można położyć na „grillu” umieszczonym z przodu pieca.
  Piec występuje w wersjach mocy 6,7.5 oraz 9 kW
 4. HARVIA Club Combi.
  Piec polecany do obiektów publicznych takich jak cluby fitness, hotele, ośrodki wypoczynkowe, pływalnie. Występuje w wersji ze standardowym zbiornikiem na wodę oraz wersje z automatycznym napełnianiem napełnianiem zbiornika. Wersja druga wymaga doprowadzenia wody oraz zawodu odcięcia.
  Wersje mocy modelu Club: 11, 13 i 15 kW

Na liście nie ma pieca, który Cię interesuje? Zadzwoń, wyślij maila lub zostaw komentarz. Zachęcam!